Rusya Ozon Firması ile Ev Tekstili Sektörüne Yönelik Alım Heyeti

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin organizasyonuyla, uluslararası ve yerel zincir mağazaların, büyük ithalatçı firmaların, önemli kamu şirketlerinin/kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile alım heyeti programları düzenlenmektedir. Bu kapsamda, Rusya'da yerleşik Ozon firmasının, ülkemizden ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren Türk üreticiler ile görüşme yapmak istedikleri belirtilmektedir.

2018 yılında 1 milyar doları aşan cirosu ile Rusya'nın en büyük 3. online satış sitesi olan Ozon, yaklaşık 15 milyon dolar ev tekstili kategorisinde yatak odası ve uyku ürünleri, mutfak ve yemek odası ürünleri, banyo ürünleri ve perde & tül satışı yapmaktadır.

Bahse konu faaliyet çerçevesinde, anılan firma temsilcileriyle 12 Aralık 2019 tarihinde Dış Ticaret Kompleksinde yapılacak olan ikili iş görüşmelerde yer almak isteyen firmalarımızın ekteki formu doldurarak 6 Aralık 2019 tarihinde mesai bitime kadar tekstil@itkib.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Önemli Not: Firmalarımızın Alım Heyetine katılım talebi, Ozon firması yetkililerine Genel Sekreterliğimiz tarafından iletilecektir. Ozon firmasının görüşmeye karar verdiği üyelerimiz ile program hakkında tekrar iletişime geçilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

EK 1 : Katılımcı Firmalar Tarafından Doldurulması Gereken Form

Not 1 : https://www.ozon.ru/ linkinden firmaya ait web sitesine ulaşabilirsiniz

Not 2 : Katılım sağlamak isteyen firmalarımız seçtikleri 5 adet ürünün görsellerini, özellikleri ile birlikte iletmelidir

PAYLAŞ